IV. Magyar Speciális Független Filmszemle, Budapest

2018. október 24-25.

Fogyatékkal élők, pszichiátriai- és szenvedélybetegek, valamint függetlenfilmesek és diákok
Kárpát-medencei filmszemléje 

A Filmszemle fővédnöke:

Dr. Kollarik Tamás

Médiatanács tag, a Magyar Média Mecenatúra program koordinátora

Védnök:

Dr. Mogyorósi Sándor jegyző

Budapest Főváros 6. kerület Terézváros Önkormányzata

Értékelő zsűri:

Janisch Attila filmrendező, Érdemes művész

Dr. Radványi Katalin gyógypedagógus, pszichológus, főiskolai tanár

Kulcsár Tamás filmrendező

Lovass Tibor a Helyi Televíziók Országos Egyesületének elnöke, médiapedagógus

Szaffner Gyula ügyvivő szakértő, ELTE-BGGYK

Műsorvezető:
Cseke András

Helyszín: Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér, Budapest, 6. ker. Eötvös u. 10.

Időpont: 2018. október 24-25.

Kezdés: 2018. október 24. 9 óra

Ünnepélyes díjátadó: 2018. október 25. 16 óra

A belépés ingyenes!

Részletes program, vetítési sorrend

2018. október 24.

9:30-13:00

  1. Újratervezés - Both Krisztina, Zsoldos Zsófia Operatőrök: Horváth Donát, Farkas András 0:17:00 2018 / Pilisvörösvár
  2. Ne bámuljanak már! - Inkluzív színház születik - Balla Dávid 0:47:27 2018 / Budapest
  3. Együtt Ádám Attiláért - Sebestyén Andrea Szolnok Televízió Zrt. 0:08:00 2017 / Szolnok
  4. Legyen más a szenvedélyed! - Baranyai Tünde, Ertl Tibor, Kóczán Krisztián, Nagy Zoltán, Segítő: Szalay József, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona Ágfalva 0:05:00 2018 / Ágfalva
  5. Kétéltű - Kvalla Gábor, Polyák Péter 0:50:39 2018 / Kalocsa
  6. Az illat lenyomat - Kondor Noémi 0:04:34 2015 / Szombathely
  7. Karmák / Kockacsoki.hu - Nagy András, Chilton Flóra, Tóth Bálint, Pere András, Kruzslicz Dávid 0:06:53 2018 / Budapest
  8. Három tipp a túléléshez - A Mozgásjavító diákjai Segítő: Szalay Kristóf, Mozgásjavító 0:07:50 2018 / Budapest
  9. Elvarázsolt Randevú - Szabó Bianka és a Szombathelyi FÉHE Filmes Szakköre Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Juranovits-Racker Rita 0:04:20 2018 / Szombathely
  10. A futár - Holdosi Máté 0:15:00 2018 / Budapest
  11. Képesek - Koncz András 0:25:00 2004 / Nyíregyháza
  12. Itt élni jó - Tóth Gábor 0:03:33 2017 / Diósjenő
  13. Csend - Kollár Csaba Attila 0:04:40 2018 / Budapest

13:00-13:30 Szünet

13:30-18:00

  1. A Ferencvárosi denevérember - Kőváry Dániel Budapesti Metropolitan Egyetem 0:13:28 / Budapest
  2. Lélek szárnyán kávéval - Dr. Keresztúriné Kisistók Tímea, Vígh Vivien Mercédesz, Rácz Richárd Makói Tv 0:15:11 2018 / Makó
  3. Szerelmes földrajz - Illés Fanni Hollós László, gyártó: Geo-Ökofilm Kft. 0:26:07 2017 / Szentendre
  4. Talpon maradni - Balogh János, Juhász Zoltán, Major József Segítő: Márkus Péter, Pál Regina Anna 0:09:23 2018 / Tordas
  5. Itt vagyunk - alkotunk és előadunk - Pazsitka Ákos 0:23:05 2018 / Nagyvenyim
  6. Játsszunk szerelmest! - Nagy Bianka, Héder Éva, Ungvár Tibor Segítő: Hódi Jenő 0:12:00 2017 / Budapest
  7. Az elfelejtett katona - Ravasz Balázs 0:59:43 2016 / Budapest
  8. Móra Ferenc: Zengő ABC - Vas Zoltán Producer: Pintér Róbert Jeltolmács: Hegedűs-Nagy Katalin, 4Kids Meseportál Kft. 0:01:31 2018 / Budapest
  9. Lilkó - Körner Judit 0:09:59 2017 / Budapest
  10. Kerek-e? - Letenyei László, Pétervári Péter - TeTT Stúdió Kft. 0:21:52 2017 / Budapest
  11. Félúton - Légrádi Gergely és Rácz Gabriella 0:14:50 2018 / Budapest
  12. Oroszlán - Hajmási Péter 0:18:34 / Budapest
  13. Mesélj az életedről - Vass Sancy, Segítő: Hajdú Lajos 0:13:16 2018 / Püspökladány
  14. Kéz a kézben páros lábbal - Fazekas Andrea, Szegedi Tudományegyetem 0:25:42 / Szeged

18:00-18:30 Szünet

18:30-22:00

  1. A csodafedezet - Vitéz Halassy Olivér - Czinke Gyula, Czenc József, Dr. Kiss Gergely - GreenScreen Production 0:50:20 2018 / Budapest
  2. Felek vagyunk - Szabó Csaba Zsolt, Zalai Szilveszter Segítő: Ötvös Bertalan 0:53:00 2018 / Balatonfüred
  3. Szülei szeme - író-rendező-producer: Varga Ágota; operatőr: Markert Károly; vágó: Szalai Károly; hangmérnök: Faludi Sándor Filmira Bt. 1:29:39 2004-2015 / Budapest

2018. október 25.

9:00-12:00

  1. Pálinkafilm - Szász Csongor, Baróti Gábor és s Szilágyi Eszter Anna, Bozsik Péter, Petkovics Győző 1:03:00 2008-2013 fikciós / Szabadka
  2. Magamba Zárva / Kept Inside - Timkó Imre (rendező, író), Kalotai Dániel (operatőr) 0:21:03 2017 / Sajóörös
  3. Jelversek - Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani? Szabó Imre, Varga Tibor és Kaló László Károly, Székely Szeretetszolgálat Alapítvány 0:05:03 2016 / Budapest
  4. Mi történt Kanyó Vilivel? - Mizsei Szabolcs és s Tischler Ferenc, Székely Róbert, dr. Bátori Anna, Márkus Etelka, Miklós László, Rusz Tamás, Prokop Bence, Rékasi Ramóna, Szabó Sámuel, Babeș–Bolyai Tudományegyetem 0:14:04 2018 / Kolozsvár
  5. Láss meg engem! - Gömbös Marcell és Gömbös Olivér 0:04:07 2018 / Budakalász
  6. (H)arcok - Kiss Ferenc Segítő: Őri László 0:04:00 2018 / Peresznye
  7. Hatan a király ellen - Kozma Áron, Koltai Balázs, Györe Hunor, Taletovits Benjamin, Kovács Barbara, Sőre Dániel Segítő: Karácsony Éva, Deme Gábor 0:06:00 2018 / Szombathely
  8. Imiék - Honti Arián Segítő: Pacskovszky József, Kővári Dániel, Barna Gergő Dániel Budapesti Metropolitan Egyetem 0:16:16 2018 / Budapest
  9. A hóember története - Lengyel Krisztina és Lukács Tamás Segítő: Gaál Balázs Szentgotthárdi Szakosított Otthon 0:04:50 2018 / Szentgotthárd
  10. Ég és föld között - Porga Krisztián, Ertl Tibor Segítő: Szalay József, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona Ágfalva 0:16:00 2018 / Ágfalva
  11. Utópiák - Kancsó Péter Segítő: Szalay Kristóf 0:09:00 2018 / Budapest
  12. Hangok - Rosanics Patrik Ruben és Roszik Fruzsina (szereplő), Szalai András (vezető tanár) Színház- és Filmművészeti Egyetem 0:03:00 2018 / Budapest
  13. Gondoskodom, tehát vagyok - Nyíri László, Ivánfi Tibor, Tóth Mária és Rácz János, Bánhalmai filmes csoport Segítő: Tóthné Nagy Ágnes 0:13:58 2018 / Bánhalma- Kenderes

12:00-12:30 Szünet

12:30-15:10

  1. Végtelen körök - Becze Zoltán, Olimpia Stúdió Filmegyesület 0:29:12 2012 / Csíkszereda, Székelyföld
  2. A láthatatlan csapás - Kvalla Gábor, Bagó István 0:21:46 2018 / Kalocsa
  3. December - Laskai Csaba, Timári Lilla 0:19:42 2018 / Budaörs
  4. Karmák / Józan Babák - Bíró Bori, Soós Csaba, Tóth Bálint, Gelencsér Ákos 0:11:58 2015 / Budapest
  5. Párkány - Winkler Tamás Ábel és László Gáspár 0:10:08 2018 / Budapest
  6. Ha 8 fiú horgászik… - Rum-Kastély EGYMI Média Szakköre Segítő: Ihász-Kozmor Barbara, Boros Ferenc, Győrváry-Góth Szilvia 0:05:58 2017 / Rum-Kastély
  7. „A szőlőinda árnyékában” - Rózsa Anikó szerkesztő, Garbac Árpád operatőr, Marko Stepanović vágó 0:16:00 2018 / Vajdasági televízió, Újvidék
  8. Jövőképek - Czirákis Zsolt és az Ásotthalmi filmes kör Segítő: Turzó Antal, Czöndörné Mohai Ibolya és Papp Szabolcs 0:04:43 2018 / Ásotthalom
  9. HÁROM szó - Jobbágy Bernadett és Ribárszki Viktória 0:08:57 2018 / Nagykovácsi
  10. Mert hét életem van, ebből öt ment el... - Hajnal Gergely 0:24:22 2014 / Budapest
  11. Mosoly - Bozzay Edina, Hammer Dávid, Horváth Beáta, Horváth Gábor Miklós, Málovits Norbert, Molnár Réka, Nyőgéri Viktória, Szabó Bianka, Tóth Olivér, Viszket Zsolt Segítő: Sarlainé Albert Lívia 0:02:32 2017 / Szombathely

16:00-17:00 Ünnepélyes díjátadó

 

A rendezvény ideje alatt lehetőség van a zsűrivel való beszélgetésre, a vélemények meghallgatására.

A változtatások jogát a szervezők fenntartják.

Információ:

Magyar Speciális Mozgókép Egyesület

Tel.: +3670/281-78-36 E-mail: info(kukac)msmke.net

Levelezési cím: 9730 Kőszeg2, Pf. 16

Web: www.msmke.net

Facebook: facebook.com/specmozgokep

Szervezők: Magyar Speciális Mozgókép Egyesület, Magyar Speciális Művészeti Műhely egyesület

Támogatók: Magyar Nemzeti Filmalap Zrt., Nemzeti Kulturális Alap, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Nemzeti Együttműködési Alap, Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér, Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány, Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

Műsorfüzet letöltése PDF-ben

 

Last modification: V 28 okt. 2018
0432668
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
117
336
2255
42437
4803
9554
432668
Your IP: 54.221.75.68
2018-11-19 06:56

TÁMOGATÓINK / PARTNEREINK: