Versenyfilmek 2019

Részletes program, vetítési sorrend

2019. november 19.
9:30     Megnyitó
10:00 - 13:00 I. vetítési blokk

  1. Lépek az esőben – Ágfalvi Filmes Csapat Segítő: Szalay József, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Műsorfüzet letöltése pdf-benPszichiátriai Betegek Otthona Ágfalva 0:03:15
  2. Füstös – Marton Luca, Szabó Stefánia, Szergény 0:01:57
  3. Egy – Firmánszky Botond, Abaújszántó 0:04:28
  4. Amikor sok a hűhó… – Újpalotai ÉNO filmes csoportja, Aradi Balázs, Burján Melinda, Kacimbarisz Tanaszisz, Jencsel Ágnes Segítő: Szabóné Busi Juliánna, Erdélyi Beatrix Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat Egyesített Szociális Intézménye Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona 0:03:10
  5. Heroin - Makrányi Fanni, Teiter Sára, Fót 0:04:48
  6. Traktor helyett rádió – Rózsa Anikó, Balog Evelin, Kabók Roland, Vladimir Karadjinović, Dragan Stokić, Vajdasági Televízió, Újvidék, Szerbia 0:09:39
  7. Anyukám álmát – Bicsák Boglárka, Színház- és Filmművészeti Egyetem, Budapest 0:20:23
  8. Halld most, és mindörökké! – Kopcsándi Dzsenifer, Balogh András, Szombathely 0:04:48
  9. Látszat - FÉHE Szombathely filmes csoportja, Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Hajas Klaudia, Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft., Szombathely 0:02:05
  10. Szerinted hogy néz ki? – Kállai Kristóf, Sántha Fanni, Nagy Marcell, Pusztai Lőrinc, Boros Bálint, Debrecen 0:20:54
  11. Ajándék – Lieb Lili, Tömörd 0:03:05
  12. Csak annyira más, mint bárki – „barátság az a legfontosabb…az életünkben” Csupor Zsolt Jánosné, Kvalla Gábor Balázs, Kalocsai Nebuló Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Kalocsa 0:17:55
  13. Uninpeded - Akadálytalanul - Balog Bettina, Siklós 0:04:03
  14. A lélek kiáltása - Kurucz István, Szekszárd 0:01:12
  15. Antiszoc farkasok – Kulcsár Örs Fogyatékkal élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft., Szombathely 0:09:40
  16. Hagyjuk Istent szóhoz jutni - Kóczán Krisztián, Ertl Tibor. Baranyai Tünde az Ágfalvi Filmes Csapat Segítő: Szalay József, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona Ágfalva 0:13:43
  17. A kalap – Lieb Lili, Tömörd 0:01:51
  18. Én és Én – Kiss Ferenc Segítő: Fülöp Konstantin, Őri László, Szőke Béla, Győr-Moson-Sopron Megyei Alpokalja Szociális Központ, Peresznye Telephely, Peresznye 0:05:07
  19. Látomás – Grünwald Dávid, Pécz Fanni, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg 0:05:13
  20. Tiltott kastélyok – Keresdi Bethlenek, Major Anita, Margittai Gábor, Csabdi 0:51:31

 14:00 - 18:00 II. vetítési blokk

  1. Nem tudom, halljátok-e ti is? – Surányi Ádám, Takács Edina, Digipost Kft. Budapest 0:32:12
  2. Kaland a parkban – FÉHE Szombathely filmes csoportja, Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Juranovits-Racker Rita, Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft., Szombathely 0:03:12
  3. Lélek szárnyán kávéval – Dr. Keresztúriné Kisistók Tímea; Vigh Vivien Mercédesz; Rácz Richárd, Makói Városi Televízió Nonprofit Kft., Makó, 0:09:18
  4. A zene ereje…hu – Újpalotai ÉNO filmes csoportja, Burján Melinda, Gorán Sándor, Hajas Gábor, Kacimbarisz Tanaszisz, Záborszky Orsolya, Deme Gábor színész Segítő: Szabóné Busi Juliánna, Erdélyi Beatrix, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat Egyesített Szociális Intézménye Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona 0:07:18
  5. Szembenézések – „Kati” – Mayer Bernadette, Enterfilm Kft., Budapest 0:04:58
  6. Becsületes megtaláló – Rendező: Erdélyi Dániel Producerek: Czinke Gyula, Kiss Gergely, Véber Mónika, Závodszky Zoltán, Castle Cinema Kft., GreenScreen Production Kft., Show and Game Production Kft. Budapest 0:20:48
  7. LÉLEKTÁNC – Pál Melinda, Székelyudvarhely, Székelyföld 0:06:01
  8. Mindenkié – Tiszai Luca, Váróczy Viktória, Szeged 0:12:45
  9. „MÁS”-VILÁG – Bódi Bernadett, Bódi Zoltánné, Bács-Kiskun Megyei „Platán” Integrált Szociális Intézmény Szőke Tisza Otthona és Zöld Sziget Lakóotthona, Tiszaug 0:03:05
  10. Régi idők, új szelek - Bényei Kálmán és a bánhalmai filmes csoport Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Segítő Kézzel a Fogyatékosokért Alapítvány, Kenderes-Bánhalma 0:15:48
  11. Vers a színpadon – Vass Sancy, Segítő: Hajdu Lajos, Napfényes Sziget Integrált Intézmény, Püspökladány 0:12:39
  12. Legyél te is Sanyi! – Horváth Sándor, Porga Krisztián Segítő: Szalay József, Seidl Vanda, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona Ágfalva 0:08:29
  13. Fél lélegzet – Vereb Vean András, Vidám Arcok produkció Kft., Budapest 0:53:56
  14. Eső – Darányi Arnold, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg 0:02:55
  15. Hárman a Világ ellen – Koltai Balázs, kozma Áron a Szombathelyi Jóbarátok Filmklub Segítő: Karácsony Éva, Deme Gábor 0:13:23
  16. Az út - Ivánfi Tibor és a bánhalmai filmes csoport Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Segítő Kézzel a Fogyatékosokért Alapítvány, Kenderes-Bánhalma 0:04:16
  17. Eggformák – Bogár-Szabó András, Kerekegyháza 0:04:08
  18. Bemutatkozik a Fórum Színtársulat – Vadas László Segítő: Csendes Péter, AURA Autistákat Támogató Közhasznú Egyesület, Budapest 0:17:47
  19. Szembenézések - „Gyula” – Mayer Bernadette, Enterfilm Kft., Budapest 0:05:20
  20. Akkor sem eresztem – Sarnyai Zsófia, Baranyi Fanni, Ernst Mimi, Kőváry Dani, Berki Benjámin, Szeged 0:09:55

 19:00 – 19:25 III. vetítési blokk

  1. Együtt Egymásért – Együtt kerek a világ, Szabó Tímea, Fodor László, Sebők Gábor, Százhalombatta 0:23:28

 19:30   Kísérőfilm

Varázslatos Gladiátorok – Rendezte: Kabarcz Zsófi Producer: Boros Panna 0:51:00

Kabarcz Zsófi rendező és Boros Panna producer találkozott a Baltazár Színház társulatával, megismerték és megszerették a mentálisan sérült színészeket. Ebből a kapcsolatból született az HBO felkérésére az egész estés dokumentumfilm.  A film célja elsősorban az, hogy minél szélesebb körben megismertesse a Baltazár Színházat és annak ars poeticáját, Elek Dóra és társai munkásságát. Minden olyan szülőnek szól, aki érintett lehet. A film szeretné elvinni a hírt, hogy igenis érdemes küzdeni! Fontos lenne, ha a film egy új szemszögből láttatná a sérülteket, úgy, ahogy az utcán soha. Sokkal személyesebben: a humor, a szerelem és a művészet kavalkádján keresztül.

2019. november 20.

9:00-12:00  IV. vetítési blokk

  1. „Micu” és „Muci” - A meditatív marcipános. Mese felnőtteknek! – Gellért Andor Tamás, Budapest 0:11:19
  2. Bicikli nap – Ganzer Olivér, Nagykovácsi 0:19:00
  3. Az árva gidák – Lengyel Krisztina Közreműködött: Lukács Tamás Segítő: Gaál Balázs, Szentgotthárdi Szakosított Otthon, Szentgotthárd 0:07:15
  4. Darabokban - Mayer Edina, Budapest 0:15:59
  5. A kastély titka – Rum-Kastély EGYMI Média szakköre Segítő: Győrváry-Góth Szilvia, Beke Ildikó, Boros Ferenc, Rum-Kastély EGYMI, Rum 0:04:51
  6. Angyali Történet – Bimbó Lajos, Gyula 0:15:29
  7. A tányér szélén – Lieb Sára, Tömörd 0:03:11
  8. Mozaik – FÉHE Szombathely filmes csoportja, Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Bozsik Andrea, Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft., Szombathely 0:05:37
  9. Címkék nélkül – Peresztegi Hanna, Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest 0:05:44
  10. Azt szeretném mondani – Katona Zsófia, Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg 0:03:37
  11. Csak annyira más, mint bárki – Aliz csodaországban – Csupor Zsolt Jánosné, Kvalla Gábor Balázs, Kalocsai Nebuló Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Kalocsa 0:26:09
  12. Üdvözlet Kőszegről – Nyíri László és a bánhalmai filmes csoport Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Segítő Kézzel a Fogyatékosokért Alapítvány, Kenderes-Bánhalma 0:03:24
  13. Ketten – Rendezte: Dobray György, Operatőr: Dobray Máté, Budapest 0:50:00
  14. Hazaérkeztem – Cziráki Zsolt Segítő: Czöndörné Mohai Ibolya, Csongrád Megyei Napsugár Otthon Ásotthalmi részleg, Ásotthalom 0:08:00

12:30-15:00 V. vetítési blokk

  1. Szembenézések - „Robi” – Mayer Bernadette, Enterfilm Kft., Budapest 0:05:10
  2. Kerékbe zárt álom – Kovács Szilvia Szalai László, Zsiday Ádám, Fehérvár Médiacentrum Kft. Székesfehérvár 0:22:14
  3. Magány – Kollár Csaba Attila, Budapest 0:05:23
  4. A tű hegye – Mozgásjavító Filmműhely diákjai és tanárai Segítő: Szalay Kristóf, Mozgásjavító Általános Iskola és Gimnázium, Budapest 0:35:40
  5. Jól érzem magam – Cziráki Zsolt, Csongrád Megyei Napsugár Otthon Ásotthalmi részleg, Ásotthalom 0:03:12
  6. Én sem voltam jobb az átlag gyereknél – Bordás Róbert, Farkas Gábor, Csizovszky Andrea, Budapest 0:05:22
  7. Majdnem olyan – Gömbös Olivér, Gömbös Marcell, Gömbösné Hideg Viktória, Budakalász 0:05:15
  8. Unerhört - Jonah Wögerbauer Sven Gallob (DP), Erwin Giese (Actor), Alice Xiaoshu Hu (Actress), Niklas Raab (AD), Hinterbrühl, Austria 0:11:40

16:00 Ünnepélyes díjátadó

A rendezvény ideje alatt lehetőség adódik a zsűrivel való beszélgetésre, a vélemények meghallgatására.
A változtatások jogát a szervezők fenntartják.

A Műsorfüzet letöltése pdf-ben

Információ:

Magyar Speciális Mozgókép Egyesület

Tel.: +3670/281-78-36 E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Levelezési cím: 9730 Kőszeg2, Pf. 16

Web: www.msmke.net

Facebook: facebook.com/specmozgokep

0513400
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
34
169
757
124219
3252
5084
513400
Your IP: 18.205.96.39
2019-11-14 05:41

TÁMOGATÓINK / PARTNEREINK: