Díjazottak 2019

A Szemle nagydíjai:

- Magány – Kollár Csaba Attila / Budapest

- Hagyjuk Istent szóhoz jutni - Kóczán Krisztián, Ertl Tibor. Baranyai Tünde az Ágfalvi Filmes Csapat Segítő: Szalay József, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona / Ágfalva és Legyél te is Sanyi! – Horváth Sándor, Porga Krisztián Segítő: Szalay József, Seidl Vanda, Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ Pszichiátriai Betegek Otthona / Ágfalva

- Anyukám álmát – Bicsák Boglárka, Színház- és Filmművészeti Egyetem / Budapest

Aranyszárny nagydíjak:

- A tű hegye – Mozgásjavító Filmműhely diákjai és tanárai Segítő: Szalay Kristóf, Mozgásjavító Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

- Lélek szárnyán kávéval – Dr. Keresztúriné Kisistók Tímea; Vigh Vivien Mercédesz; Rácz Richárd, Makói Városi Televízió Nonprofit Kft. / Makó

 

Arcaink nagydíjak:

- Az út - Ivánfi Tibor és a bánhalmai filmes csoport Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Segítő Kézzel a Fogyatékosokért Alapítvány / Kenderes-Bánhalma

- Halld most, és mindörökké! – Kopcsándi Dzsenifer, Balogh András / Szombathely

- Ketten – Rendezte: Dobray György, Operatőr: Dobray Máté / Budapest

 

Együtt nagydíjak:

- Kaland a parkban – FÉHE Szombathely filmes csoportja, Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Juranovits-Racker Rita, Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft. / Szombathely

- Unerhört - Jonah Wögerbauer Sven Gallob (DP), Erwin Giese (Actor), Alice Xiaoshu Hu (Actress), Niklas Raab (AD) / Hinterbrühl, Austria

 

Bárczi „Méltóság” díj

- Majdnem olyan - Gömbös Olivér, Gömbös Marcell, Gömbösné Hideg Viktória /Budakalász

Bárczi „Egymástól tanulunk” díj

- Szerinted hogy néz ki? - Kállai Kristóf, Sántha Fanni, Nagy Marcell, Pusztai Lőrinc, Boros Bálint / Debrecen

 

Különdíjak

- Különdíj az élményszerű történetmesélésért

- Szembenézések – Mayer Bernadette, Enterfilm Kft. / Budapest

 

Különdíj a mozgáskorlátozottak integrációjának igényes bemutatásáért

- Lélektánc - Pál Melinda / Székelyudvarhely, Székelyföld

Különdíj a kreatív ötlet művészi feldolgozásáért

Becsületes megtaláló - Rendező: Erdélyi Dániel Producerek: Czinke Gyula, Kiss Gergely, Véber Mónika, Závodszky Zoltán, Castle Cinema Kft., GreenScreen Production Kft., Show and Game Production Kft. / Budapest

Különdíj a különleges animációs technika alkalmazásáért

Az árva gidák - Lengyel Krisztina Közreműködött: Lukács Tamás Segítő: Gaál Balázs, Szentgotthárdi Szakosított Otthon / Szentgotthárd

 

Különdíj a múlt és a jelen szemléletes kidolgozásáért

Én és Én - Kiss Ferenc Segítő: Fülöp Konstantin, Őri László, Szőke Béla, Győr-Moson-Sopron Megyei Alpokalja Szociális Központ, Peresznye Telephely / Peresznye

 

Különdíj a magas minőségű közösségi munkáért

A kastély titka – Rum-Kastély EGYMI Média szakköre Segítő: Győrváry-Góth Szilvia, Beke Ildikó, Boros Ferenc, Rum-Kastély EGYMI /Rum

 

Különdíj a férfi-nő kapcsolat ábrázolásának magas szintű megjelenítéséért

Mozaik – FÉHE Szombathely filmes csoportja, Segítő: Sarlainé Albert Lívia, Bozsik Andrea, Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft. / Szombathely

 

Különdíj a közösségépítés jelentőségének bemutatásáért

A zene ereje.hu – Újpalotai ÉNO filmes csoportja, Burján Melinda, Gorán Sándor, Hajas Gábor, Kacimbarisz Tanaszisz, Záborszky Orsolya, Deme Gábor színész Segítő: Busi Juliánna, Erdélyi Beatrix, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat Egyesített Szociális Intézménye Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona / Budapest Újpalota

 

Különdíj a kiváltás szemléletének a bemutatásáért

Hazaérkeztem – Cziráki Zsolt Segítő: Czöndörné Mohai Ibolya, Csongrád Megyei Napsugár Otthon Ásotthalmi részleg / Ásotthalom

Közönségdíj:

Csak annyira más, mint bárki – „barátság az a legfontosabb…az életünkben” Csupor Zsolt Jánosné, Kvalla Gábor Balázs, Kalocsai Nebuló Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Kalocsa

 

 „A SEGÍTŐ” díj

- Tóthné Nagy Ágnes, a bánhalmai Fenyves Otthon szakmai vezetője

Díj „A Speciális filmezésért”

- Mattyasovszky Zsolnay Zsófia a Terézéno volt intézményvezetője, az MSMME és MSMKE szakmai tanácsadója

- Fábián Gábor elnök, Magyar Speciális Mozgókép Egyesület

 

A SZAKMAI ZSŰRI TAGJAI
- Dr. Radványi Katalin gyógypedagógus, pszichológus, főiskolai tanár

- Kulcsár Tamás filmrendező
- Lovass Tibor a Helyi Televíziók Országos Egyesületének elnöke, médiapedagógus
- Szabó Bianka speciális filmes alkotó
- Szaffner Gyula ügyvivő szakértő, ELTE-BGGYK

 

Gratulálunk a díjazottaknak és a résztvevőknek!

 

0523324
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
86
158
3210
131088
3412
9764
523324
Your IP: 3.95.131.208
2019-12-09 08:32

TÁMOGATÓINK / PARTNEREINK: